Hry

Návod

1.Ceylon


Úkoly :


Najít vchod do ztraceného města.

Najít cestu skrz rozpadlé ruiny.

Najít nálož a zničit bránu.

Projít krokodýlí bránu. 

Dostat se na okraj řeky vkaňonu.

Najít vstup do jeskyně, bohyně řeky

Najít cestu do tajné svatyně chrámu.

Přežít zkoušku strážce ticha.

Najít posvátné jezero.


Jděte rovně, začátek může navozovat dojem jako z tutorialu,  kdy vám hra radí co a jak dělat. Vylezte po skalách a vydejte se dolů k vodopádu. Skočte do vody a projděte vodopádem do tajné jeskyně, kde je soška - modla Ramba Vihara. Vraťte se a vstupte do kobky, přeskočte jámu a vzadu projděte stezkou k zříceninám. Jděte k fontáně a doplňte si čutoru (musíte podržet [E]), teď s Indym vylezte vpravo na výklenek a šplhejte až nahoru, přeskočte na druhou stranu, naproti v jeskyni seberte u kostlivce mačetu. Vchod se zasype, tak jděte vedle a se stisknutým [Shiftem] se spusťte na spadlý sloup. Mačetou si prosekejte zarostlý vchod a pomocí biče se přehoupněte na druhou stranu přes jámu. Použijte znovu mačetu a půjdete do další části. Až se prosekáte dál, tak jděte vedle do místnosti, kde je chlápek. Zmlaťte ho a mačetou přesekněte provaz. Až bedna rozrazí podlahu, tak se spusťte dolů. Zbavte se stráže, zkuste nyní třeba bič. Rozbijte bedny, je v nich munice do revolveru, jděte dál směrem k lovcům a nalevo ve vchodu je na stole lopata. Vezměte ji a jděte s ní seřezat lovce. Až bude o ně postaráno, tak se vydejte nahoru po schodech, jděte směrem ke žlutým ptáčkům a je tam u stromu zarostlý vchod. Vzadu je fontána, kde si můžete doplnit čutoru.


Vraťte se a jděte ke krokodýlí hlavě. Použijte bič k tomu, abyste se dostali na druhou stranu. Až budete u římsy, jděte ke zdi a stiskněte [E], až Indy přeleze římsu, tak se znovu bičem přehoupněte na druhou stranu. Rozbijte bednu, která zatěžuje rameno a druhá bedna spadne dolu. Dojděte si tam, je v maska Mahavatů. Nechoďte na vyčnívající plošinu jinak se propadnete a ubere vám to život. Až seberete masku, tak se znovu vraťte nahoru. Pokračujte dál a zastavte se před vstupem do ruin, určitě jste si všimli prasklin na

podlaze, proto použijte bič, abyste nespadli do připravené pasti. Dál překonejte bičem další jámu a rozkopněte obelisk stojící v cestě. Venku jděte dolů po schodech až do vody, přeplavte na druhou stranu a je zde fontána. Z břehu přeskočte naproti, kam byste jinak z vody nevylezli, přeskočte dál, kde je louče a vylezte až úplně nahoru. Zde vyleze chlápek s brokovnicí, můžete ho sejmout tady odtud nebo až se přehoupnete na liáně (rozběhněte se a chyťte, pouštíte se [Mezerníkem]). Rozhodně si vemte jeho brokovnici.


Jděte na místo, kde vylezl lovec a bičem se chyťte krokodýlí hlavy naproti. To vás trochu hodí do strany, tak přeskočte na plošinu a znovu použijte bič, abyste se dostali do protějšího vchodu. Jděte rovně a sjedete do vody, vylezte na souš a vyskákejte až nahoru, za vámi je spouštěcí mechanismus v podobě hlavy, použijte ho a otevřou se dveře. Přijdou dva lovci, až je zabijete, posbírejte si od nich náboje. Poté projděte otevřenými dveřmi a dostanete se do další části. Tady zabte nepřátele, je zde kousek vedle i fontána. Pokračujte dolem stále dopředu, kde je na konci malý vchod. Vylezte po žebříku nahoru a stiskněte páku, která otevře tajný vchod. Jděte tam a v bednách najdete munici do brokovnice a lékárničku.


Nyní pokračujte dál, přeskočte na druhou stranu, bičem se přehoupněte naproti a vpravo u okna vyskočte a přeručkujte. Zabte lovce a jděte k bráně, nyní se za vámi objeví další lovci, kteří byli schováni v hrobkách a v jedné z nich je i dynamit. Vemte ho a jděte k bráně, připevněte výbušninu a ustupte dále, po explozi už jen vejděte. Hlavou si otevřete dveře a zabte všechny nepřátele, potom vyleze ještě jeden, kterého bez milosti zastřelte. U kostry vyšplhejte na kámen a z něj až nahoru, po pilířích přeskákejte ke krokodýlí hlavě a bičem se přehoupněte na druhou stranu. Zmlaťte lovce a sejděte dolů, prosekejte zarostlý vchod a ještě než vylezete po liánách, vyskákejte po kamenech nad vchodem nahoru do místnosti, kde je další artefakt. Až vylezete liány, tak je vpravo skrytá fontána. Vlevo je hrobka, kterou byste vylezli nahoru, kdybyste se později propadli. Pokračujte dál a přeskakujte nastraženou podlahu, šipky překonáte kotoulem [Q], až budete u krokodýlích hlav (dvě za sebou), tak musíte použít bič, pustit se a znovu stisknout bič, tak se dostanete až na druhou stranu.


Po zbavení vchodu plevelu, vás hra zavede do další části. Naskočí adventure mód a vy se budete muset vyhýbat bodcům, až to zdoláte, zabte v chrámu lovce, je zde vpravo fontána. Stiskněte vzadu na zdi hlavu a projděte ven. Zabte lovce a začněte přeskakovat most. Až budete tak v půlce, zřítí se a vy spadnete do řeky. Plavte k nejbližšímu ostrůvku, lebky používejte k odlákání krokodýlů. Tímto způsobem se dostaňte až do chrámu, kam přeskákejte po ostrůvcích (za vodopádem, co je dál od vstupu do chrámu, je bedna a v ní dynamit). Uvnitř zabte lovce a na stěnách použijte hlavy a otevře se vám vodní kanál. Skočte do vody a pokračujte další částí. Proplavte podvodním tunelem, až ke břehu, pozor na krokodýly. Vyjděte po schodech, u zábradlí použijte páku a spustí se klec. Zabte lovce, ale hlavou se dovnitř nedostanete. Přeskočte přes klec, vejděte dovnitř a doplňte si čutoru. Jděte po schodech nahoru a zdolejte adventure mód. Zatáhněte za páku a už je hlava otevřená, projděte skrz ní dovnitř. Octnete se u vodopádu (jedna taková poznámka, jestli vás láká skočit, tak to nedělejte). Vyběhněte po schodech nahoru a jděte vlevo ke kostře, ale nestoupejte na mříž pod ní. Stiskněte [C] a podívejte se nahoru, jsou tam bodce. Stoupněte na mříž a uskočte, spustí se past, vylezte na ni a vyveze vás nahoru. Prolezte dírou  dolů a propadne se podlaha. Za jízdy přeskočte jámu, přeplavte na druhou stranu (pozor na krokodýla) a zabte chlápka.


Pokračujte po žebřících až úplně nahoru, kde jsou další lovci. Venku vyšplhejte po stěně obrostlé liánami. S rozběhem přeskočte na liánu a šipkami nahoru po ní vyšplhejte, natočte se klávesami pro pohyb a přehoupněte se na druhou stranu. Vejděte do chrámu a vlevo je fontánka, v pravém vchodu je páka, zatáhněte za ni. Až sjede dolů klec znovu zatáhněte za páku a vyskočte na klec. Nahoře pobijte vědce, a někde tady se nachází spouštěcí hlava, která otevře bránu dál. Jakmile vejdete budete uvnitř svatyně. Teď vás čeká zkouška ticha, okolo obřího netopýra musíte jít po trávě a držet [Shift]. V další místnosti je vpravo římsa přes kterou přeručkujte. Dále použijte lebky na odlákání pozornosti netopýra a rychle utíkejte pod něj, tam další lebkou odveďte pozornost a přeběhněte do další místnosti. Projděte okolo vodopádu a zabijte lovce. Teď budete muset zdolat další místnost se strážci. Přeskakujte a používejte lebky k odlákání. Až budete na druhé straně, tak se octnete u modly Kouru Watu. Když dojdete k můstku, tak ho krokodýl rozboří. Odlákejte lebkou krokodýla a plavte do vrat nalevo odkud jste přišli.


Musíte sem nalákat krokodýla a pákou v rohu ho zde zavřete. Vyjděte po schodech a zatáhněte za hlavu. Skočte do vody, vylezte na klec, z na druhou a přes řetězy se dostaňte do výklenku (budete zase muset šplhat a nasměrovat se). Tam zatáhněte za další hlavu. Skočte na řetěz na další klec a tak dále až do dalšího výklenku. Pokračujte pak i do třetího výklenku, který stěny a vy si můžete dojít pro modlu. Kousek vedle si můžete ještě zajít do fontánky. Jakmile seberete modlu, propadnete se do vody, vezměte mačetu a tunelu se prosekejte ven (ve vodě je to pravé tlačítko myši). Krokodýlovi se otevřou vrata, plavte k místu kudy jste vešli do svatyně. Po filmečku se odeberete do New Yorku a poslechnete si Interwiew. Další cesta vede do Prahy (ano přesně tam, kam myslíte, hl. město naší malé zemičky).


2.Praha


Úkoly :

 

Proklouznout do hradu.

Projít sklepením a vylézt na nádvoří.

Najít cestu do hlavní strážnice.

Najít klíč od knihovny a dostat se tam.

Najít mapu hradu.

Najít předmět k otevření tajné knihovny.

Rozluštit hádanku ukrytou v hodinách.


Zabte gangstera kousek od vás, v kašně si můžete doplnit zdraví (seberte i jeho zbraň s tlumičem). Pokračujte rovně a odstraňte dalšího chlápka. Vyskočte na druhý květináč a z něj se dostanete naproti na hradby. Zabte dalšího gangstera, jděte na schody, projděte chodbou až na balkón, tam je další hlídač. Skočte z balkónu na řetěz. Na náklaďáku je v bedně lékárna a vzadu u vrat hlídač. Vraťte se k řetězu a slezte po schůdcích pod most, přeskočte na rouru a přeručkujte. Vemte bič a použijte ho na sochu, poté skočte na řetěz a na druhou stranu. Když půjdete doleva, tak se tam nachází Luger a náboje, vraťte se a projděte dveřmi do hradu. Zde nejdříve použijte bič vzadu na sochu a slezte po žebříku dolů.


Dole pod schody zabte gangstery a vydejte se dlouhou chodbou, pozor - spustí se past v podobě kmitajících sekyr. Dále tu jsou klády a velké pily. Až všechny nástrahy zdoláte, tak si doplňte zdraví u fontány napravo a zatáhněte za kruh u tygří hlavy. Otevřou se dveře, ke kterým se dostanete, když půjdete ke kašně, kde se otevřela mříž. Přehoupněte se tam a zatáhněte za kruh. Otevřou se dveře a přiběhne gangster (sranda je ho skopnout ze žebříku). Vejděte do dveří až projdete chodbami, na stropě bude hák. Musíte se rozběhnout, skočit a za letu se zachytit bičem. Na druhé straně se přitiskněte ke zdi a po římse přelezte vedle do místnosti. Nahoře zatáhněte za páku a spustí se klec. Skočte na řetěz a vyšplhejte nahoru, přehoupněte se do výklenku a vybijte zde mafiány. V jednom výklenku je na zdi kruh, který otevře žaláře. Na konci chodby projděte až dolů ke krysám. Ve vodě je fontána, vylezte na můstek a stiskněte páku napravo. Na pravé straně také skočte na řetěz, až se dostanete nahoru do výklenku, tam stiskněte další páku. Seskočte na

most co se vysunul a jděte zatáhnout na můstek za druhou páku. Přes řetězy přeskákejte na druhou stranu, kde se vysunula mříž. Zatáhněte za kruh a vejděte. Na nádvoří pobijte všechny nepřátele (bude jich tu požehnaně, ale samopal to vyřeší).


Seberte dynamit na náklaďáku a až všechny zabijete, vylezte na studnu a umístěte dynamit. Jděte se schovat a až bude cesta volná skočte do studny (mimochodem nepřišla vám jedna socha na nádvoří povědomá ?). Proplavte kanálem a vylezte na břeh, kde je páka, po jejímž aktivování se otevřou mříže. Vlezte na půlkruh a zatáhněte za kruh u hlavy, našli jste tajnou chodbu. Octnete se v jedné komnatě a ihned na vás skočí mafián, až se o něj postaráte sejděte schody a otevřete dveře do velké komnaty. Nic podstatného tu není, jen pár gangsterů, jděte na schody a pokračujte chodbou. Dole, když sejdete schody, je fontána pro doplnění zdraví. Vraťte se na schody a bičem se zachyťte o rouru nahoře. Až přeskočíte na druhou stranu, musíte s rozběhem skočit a zachytit se bičem o lustr.


Poslechnete si rozhovor, potom jděte na balkón a po římse přejděte na druhou stranu a pákou vyřiďte mafiány. Jistě jste si všimli na stropě gymnastického kruhu (alespoň to tak vypadá), zachyťte ho bičem a přeskočte na řetěz. Nasměrujte se bičem a přeskočte na řetěz. Přehoupněte se na balkón (chce to kapku přesnosti). Projděte hnědými dveřmi, kde pobijte bandu gangsterů a na stolku u okna seberte klíček. Vyjděte ven ze dveří a jděte odemknout dveře, ke kterým vedou koberce ze schodů. Vyjděte z uličky a zabte mafiána, dole pod schody je vinný sklípek s kašnou a taky jeden gangster. Na druhé straně , než kde byl mafián, nahoře vylezte k obrazu a bičem se zachyťte za lucernu, která vás přenese na druhou stranu. Zabte gangstera a ve vchodu je píka. Vylezte po žebříku nahoru, zabte mafiána a bičem se zachyťte za lustr, přeskočte na druhou stranu u zdi se přesuňte do komůrky (jsou tři nad sebou), vylezte po žebříku a zatáhněte za kruh.


Jděte si pro knihu a vylezte znovu k obrazu a přes lucernu se dostaňte do patra. Ve vchodu zatáhněte za páku a přes lustr skočte naproti (musíte s rozběhem), kde do knihovny umístěte  knihu. Octnete  se  v tajné komnatě  a na stole u okna leží mapa, vydejte se i s

zpět knihovnou. Dole se otevře tajný vchod a přiběhnou mafiáni, až je zdoláte, projděte dveřmi za tajným vchodem. Když seberete korunu, tak se spustí smrtící plyn a vy musíte rychle utíkat a podskočit pod zavírajícími se dveřmi. Prohlédněte si dveře, potom jděte ke smrtkám a zatáhněte za páku. Vyjede býk a do rukou mu vložte korunu. Jděte k pákám a slunce nastavte na II a měsíc na IV, přesně jak je to na obrázku býka. Zvěrokruh nastavte na býka (musí být v kruhu nad 12 hodinou). Otevřou se dveře a vy vejděte. Vzadu vylezte po žebřících až nahoru, kde uvidíte Ninju. Po římse přejděte na druhou stranu a vylezte do věže. Na jedné straně je řetěz. Slaňte po něm dolů a skočte do okna, kde je gangster. Projděte menšími dveřmi a vylezte po žebříku. Vylezte z okna a jděte ke skleníku na střeše, rozbijte sklo a skočte dovnitř. Seberte meč, zabte mafiány a vyjděte ven dveřmi.


Naběhne další eskorta, ale mají samopaly, vylezte rychle po žebříku, potom do věže a sjeďte po laně naproti na střechu. Slezte dolů, ještě zabijete jednoho gangstera se samopalem a vraťte se k hodinám. Dejte soše meč a spusťte páky, dejte slunce na XII a měsíc na III, do kruhu umístěte štíra. Vyjděte do dalších dveří, vyjděte schody, oběhněte roh a zabte gangstera. Proběhněte na balkón, zabte mafiána a skočte na řetěz a z něho na zídku. Vylezte na střechu, až to obejdete, tak vylezte na most. Přijdou mafiáni, zabte je a jděte po schůdkách na římsu a přehoupněte se bičem. Vejděte a vyběhněte schody, seberte ze stolu páku a umístěte ji pod schody do ozubeného kola. Zatáhněte za ni a objeví se skrytá mapka na zdi, zatlačte na ni a seberte pergamen. Rychle vylezte po dalekohledu na střechu a slaňte se dolů. Zabte gangstera s seběhněte schody. Je tu i fontána, projděte spodními dveřmi, vyjděte ven a zabte mafiána. Teď už se jen vraťte k hodinám. Umístěte další předmět a jděte k pákám, teď k rytířům. Slunce nastavte na VI a měsíc na XI a do kruhu umístěte blížence.


Cesta je  volná, na stole si seberte lékárničku a z balkónu skočte na řetěz a rychle se přehoupněte na druhou stranu, protože přijde gangster a sestřelí vás dolů. Potom vyjděte schody a shoďte dolů mafiána. Přeskočte na druhou stranu, obejděte po římse, na druhé straně jsou dva mafiáni vykuřující na balkóně, postarejte se o překvápko a jejich poslední cigaretu. Vyběhněte schody a přeskočte naproti na římsu. Bičem se přehoupněte na druhou

stranu a po řetězech vylezte dál. Přes další řetěz vylezte do zvonice a u spadlého zvonu prolezte dolů, kde je bonusový artefakt Cistercianská maska. Po řetězu vylezte nahoru, kde spusťte hodiny pákou. Vylezte po schodech a zalítáte si v podivuhodném stroji. Až dolétáte, vylezte nahoru, kde seberte krystal a upalujte, vylezte přes knihovny nahoru a chyťte se bičem lustru a mohutným skokem rozbijte okno. Přes řetězy se dostaňte níž do věže, seběhněte schody a dveře vás samy dovedou k hodinám. Odložte i krystal a pusťte se do poslední hádanky. Umístěte obě ručičky na X a do kruhu dejte váhy, poslední cesta je taktéž volná do alchymistické laboratoře. Budete muset porazit to monstrum, neznám jiný způsob něž na něj házet kádě s kyselinou (taky jsem zkusil jít s nim na férovku, ale hrál si se mnou jako kočka s myší, ale trocha kyseliny stačila a už nebyl takový drsoň). Po prvním kole oslábne, ale pořád bude jako vzteklej pes (spíš lokomotiva) seberte tyč namočenou do toho sajrajtu a dodělejte ho. Potom seberte úlomek z dračího zrcadla a jděte ke dveřím, teď vás už čeká jen závěrečná sekvence, další cesta vede do Istanbulu .


3.Istanbul


Úkoly :

 

Utéct z cely a najít vybavení.

Najít cestu do rozpadlé mešity.

Zjistit co objevili nacisté pod Mešitou.

Dostat se jeřábem do jámy.

Najít mapu zatopeného města.

Dostat se do paláce Belisariuse.

Dostat se do paláce Poseidona.

Najít minci Krakena, Mořského koně, Trojzubce a vína.

Otevřít chrámovou bránu.

Najít Krakenovu komnatu.

Porazit Krakena.

Získat třetí úlomek zrcadla snů.


Až vám Mei Ying pomůže, přiběhne stráž, zabte je a pokračujte ven, tam bude další beduín s mečem, zabte ho a vemte si jeho zbraň. Pokračujte po schodech až dolů, kde zabte u podchodů dalšího beduína, na střechách jsou tady ještě dva se samopalem, pomozte si granáty. Vylezte nahoru a na bedně si vemte lékárnu. Jděte dolů do skladiště a vybijte chlápky v turbanu, pozor - mají všichni samopal. Vzadu jsou na stole vaše věci. Vraťte se zpět nahoru a na pouliční lampu použijte bič, který vás přenese na druhou stranu. Skočte na nádvoří a přiskočí dva beduíni, potom další přisedne za těžký kulomet. Hoďte po něm granát a vylezte ke kulometu. Přiběhnou nepřátelé, které postřílejte právě tím kulometem (že jich, ale bylo hodně co ?). Jděte tam odkud přibíhali a budete obklíčeni, přijde vám na pomoc vaše známá a hned zase zmizí. Vejděte do kupole a vylezte po bambusovém lešení na řetěz a z něj na římsu.


Vyjděte ven a po římse se vydejte vpravo. Přeskočte naproti na lešení a vyšplhejte po něm až na věž, vlezte na výtah a shoďte bednu. Nahoře jděte k lanovce a spusťte se dolů. Spustí se za vámi dva beduíni, zabte je. Vylezte po lešení až úplně nahoru a vejděte do mešity. Jděte vlevo do chodby a přes lustry přeskákejte ke skluzavce, musíte z ní skočit a chytit se bičem za svítilnu a přeskočit na druhou stranu. U kostry seberte lékárnu, munici a jděte dál chodbou. U zábradlí jsou dva náckové zabte je. Přelezte po římse vybijte fašouny, jděte si posbírat munici do samopalu a pokračujte chodbou dál. Přiběhnou Turci smečem, tak jim nakopejte zadky a jděte dolů k vodě. Přeskákejte přes lustry až dolů do tunelu u vody, na konci musíte být přesní, jinak vás ve vodě čeká jedno roztomilé zvířátko, spíše ryba tedy žralok. Je tu i fontána, ke které se dá dostat po římse. Až budete dole, jděte vpravo a zabijte nácky, je jich tu požehnaně. Na stole seberte nálož a munici a vraťte se do chodby, kde odpalte poškozené dveře a vejděte dovnitř. Běžte přímo naproti, kde podskočte pod zdí do skryté místnosti a seberte pečeť.


Vraťte se zpět a vedle zabte nepřátele, vylezte po lešení nahoru, bičem se párkrát přehoupněte. V dlouhé chodbě se budete muset rozběhnout, skočit a zachytit se za římsu. Skočte na bedny pod vámi, zabte všechny fašouny, v kašně si můžete doplnit čutoru. Přivolejte si výtah a sjeďte dolů. Vylezte na plošinu a jděte do ovládací místnosti, použijte páky, musíte hákem zachytit sochu a vytáhnout ji nahoru nad jámu. Přiběhnou Němci, zabte je a vylezte po žebříku nahoru. Vylezte na rameno jeřábu a bičem se přehoupněte na hlavu. Po pádu, dole plavte na břeh, kde seberte kyslíkovou bombu a lékárničku ukrytou v bedně. Proplavte tunelem (jsou zde místa, kde se můžete nadechnout) a na konci vylezte z vody, kde je na molu nácek, oddělejte ho. Vejděte do baráku, kde je mimo jiné mapa i harpuna. Seberte ji a když vyjdete zadem, je za bednami ukryta fontánka pro doplnění zdraví.


Jděte do vody a prošpikujte potápěče, u kterých naleznete dynamit (málem bych zapomněl - u jedné kostry pod vodou je stará dobrá mačeta). Vylezte z vody a proplavte pod tunely zpět, kde odpalte sloup, po kterém vylezte nahoru. Přeskakujte po plošinách, u kladky musíte skočit a chytit se bičem, pustit a znovu se chytit. Potom se z další kladky dostaňte na bednu, kde přesekněte lano. V bedně je ukrytá tabulka - seberte ji. Jděte do jeřábu a pákami se chopte háku, vylovte hlavu z vody a rozbijte s ní zeď. Vydejte se tam, vyběhněte schody a přehoupněte se bičem naproti. Už jen skočte a projděte vchodem. Octnete se na výklenku u vody, skočte dolů a vylezte na souš. Zde najděte vchod do skály, kde zabijte Turky, kteří mají minci vína. Vraťte se a proplavte dalším tunelem, kde pod vodou jsou zatopené schody u sloupů. Vyjděte po nich, přeskočte přes vodu, potom se přehoupněte bičem a na druhé straně vylezte nahoru.


Posbírejte si granáty a skočte do vody, pod vodou můžete vplavat do prvního Mauzolea, kde je rozbitá mříž a vedle je u kostry lékárnička. Jinak plavte až dozadu, kde vylezte z vody a jděte na místo, kde je ohniště. Zabijte zde Turky a seberte dynamit. Skočte do vody a ve vodě odstřelte naprasklou stěnu a seberte minci mořského koníka. Vylezte na souš a vydejte se k popraskaným sloupům, tam umístěte další dynamit. Uvnitř naleznete minci trojzubce. Vraťte se k ohništi a vejděte dovnitř, napravo odstřelte stěnu, kde je skrytá fontána. Pozor - seshora na vás budou házet granáty. Skočte na lano a všechny nahoře zabijte. Pokračujte až do tunelu a vzadu u brány skočte do vody, kde je poslední Krakenova mince. Vylezte nahoru, jděte k bráně, do otvorů dejte příslušné mince (neměl by to být problém, stačí poskládat podle obrazců) a zatočte kolem. Cesta je volná, tak neváhejte a vejděte. Skočte do vody a plavte přímo pod sochu, objeví se potápěči, zabte je a vemte si dynamit. U vodopádů je tajný vchod pod vodou (jsou to ty s rybou), vylezte po schodech nahoru a dole uzavřete přívod vody. V tunelu za vámi vyběhnou beduíni, zabte je.


Vraťte se zpět a přes vypnutý vodopád se dostaňte bičem. Pozor propadne se zem, dále musíte skočit s rozběhem a bičem se chytit za trojzubec. Jděte za sochu a na nohu mu umístěte bombu, potom skočte do vody a další nálož připevněte na pravé chodidlo. Rozpadne se sloup, vylezte na něj a přeskočte naproti, kde vylezte po liánách. Jděte za Poseidonovu hlavu a bičem se chyťte za lucernu, přičemž Indy kopne do nestabilní sochy a probourá se podlaha. Až se octnete ve vodě, rychle vylezte vlevo na břeh, kde seberte zlatou harpunu a náboje do ní. Skočte do vody a postřílejte medúzy, které vypouští Kraken a až bude od nich pokoj, střelte Krakena do jednoho oka harpunou (podržet [C] a zamířit), teď už jen umístěte nálože na dva sloupy, znovu vylezte na souš vemte zbylé nálože a znovu postup opakujte. Až Krakena zaženete a vypustí se voda, tak seberte třetí část zrcadla. Přijde vaše stará známá trochu více se odkryje příběh a vy pocestujete do Hong Kongu.


4.Hong Kong


Úkoly :


Zachránit Mey Ying


Po léčce zbijte chlápky co na vás zkouší kung-fu, potom projděte za barem a pokračujte do sklepení, kde jsou další Čínani. Vylezte po žebříku, vše je zde zamčeno, tak pokračujte dalším žebříkem nahoru. Projděte dveřmi, kde je chlápek s mečem, vemte si jeho zbraň a dveřmi pokračujte dál, kde jsou další bojovníci. Zatáhněte za páku a pokračujte dále do dveří. Seběhněte schody, projdete červenými dveřmi a pokračovat budete chodbou, v druhé místnosti je bojovník a maska Tai-Tsu, kterou ukradněte. Pokračujte chodbou, na konci projděte dveřmi a vejděte zpět do restaurace. Zabte Číňany a spusťte páku u opery, tam je chlápek s Lugerem, zabte ho a vemte si zbraň. Vylezte po žebříku, přeskočte přes lana a projděte dveřmi dál. Pozor za druhou bednou vpravo je chlápek s dvouhlavňovou brokovnicí, projděte dveřmi a pozabíjejte další Číňany. Seběhněte po schodech , kde už na vás čekají další bojovníci. Jděte do dveří s hvězdou, které jdou otevřít a na stole seberte modlu Longshana. Potom projděte dvojitými dveřmi a octnete se na nádvoří. Až nastoupíte do  kočárku,  tak  budete  muset  střílet  na  auta  a  motorky, můžete  si  přilepšit  sudy  s

náložemi, které jsou kolem. Až dostřílíte, vypravíte se do pevnosti Peng Lai.


5. Laguna Peng Lai, Gondola Peng Lai


Úkoly :


Najít nálož a odstřelit zeď.

Najít cestu skrze ruiny.

Najít vchod do podzemní základny na útesu.

J