Hry

Návod

I) USA


A) Bitva o Bataan, Filipíny - 1942


Po útoku na Pearl Harbor se amrické jednotky v tichomoří chystají vytlačit nepřítele z oblasti Filipín. Japonská armáda ale také není slabá, takže to bude tuhý boj. Vaším nadřízeným je generál McArthur.


1) Východní vítr, déšť


cíle: 


- ubraňte pozice


V úvodní misi stačí narvat vojáky do zákopů a pomocí pobřežního děla odstřelovat lodě. Dělo vám ale zničí bombardéry, takže nezbude, než se udržet za pomoci pěchoty v zákopech. I to ale poměrně snadno lze.


2) Stíny se prodlužují


cíle:


- zajistěte pozice

- udělejte cestu pro tank


Nejdříve zajděte ke spojencům do stanu - získáte další jednotky pro útok. Pomalu se probijte k prvnímu japonskému bodu. Jsou tam asi jen dvě děla a jedna jednotka pěchoty, nic zvláštního. Zajištěte tuto pozici a pokračujte k tanku.


Tank braňte tak dlouho, dokud nebude opraven a pak zajměte japonské stanoviště severně od něj. Tím zatrhnete japonské posily a můžete se soustředit na cestu. Pomalu se probijte přes nepřátelské zákopy až nakonec. Tank musí dojet v jednom kuse.


3) Snadná kořist


cíle:


- prorazte japonskou obranu

- zničte tanky

- zničte zásoby paliva


První noční mise, tak si ji užijte. S pěchotou, která se vylodí, pomalu zaútočte na vesničku před vámi a útok podpořte vašimi lehkými tanky zleva. Zajistěte tak pozici a postupujte k dalšímu stanovišti. Tam číhá několik tanků, ale to byste měli zvládnout i s pěchotou, protože v noci je prd vidět.


Poslední cíl je zničit palivové nádrže. To není problém, stačí se tam přiblížit a postřílet obranu. Navíc vás podpoří výsadek na pláži - spojenecký útok je tu.


4) Klín u Pundaku


cíle:


- získat velitelství


Nejdříve podpořte ustupující jednotky a narvěte vojáky, kteří přežili, do zákopů. Nyní se musíte ubránit menšímu náporu Japončíků, takže se připravte a nedovolte, aby přes vás přešli. Na křídlech máte podporu spojenců, takže by to neměl být problém.


Pak seberte jednotky a dobyjte zpět kopec, ze kterého ustupovaly vaše jednotky. Máte tady dobrý rozhled a docela dobře a snadno se brání. Pak zaútočte na japonské velitesltví před vámi.


5) Bitva o Bataan


cíle:


- obrana předsunuté pozice

- obrana základní pozice

- podpora západního křídla


Nejdříve společně se spojenci braňte východní postavení. Je to docela fuška, ale i přes veškeré vaše snahy křídlo prostě neudržíte a budete se muset stáhnout. Nechte některé jednotky, aby zdrželi nepřítele, než vy se spojenci ustoupíte k další linii. Na tu už není kladen takový nápor, takže ji lze snadno udržet.


Až se vám to povede, tak jeďte rychle na pomoc spojencům na východním postavení. Připravte se na útoky a na obranu vaší pozice. Jen dejte pozir na překvapivé výsadky z moře.


B) Bitva o Guadalcanal - 1942


Amrické jednotky provází jedna porážka za druhou. Čekají, až přijedou na pomoc letadlové lodě a bitevní křižníky, které by měly podpořit americké obranné linie. Po vítězném počínání amerických sil u Midway se chystá boj na Šalamounových ostrovech a na jednom neznámem ostrůvku Guadalcanal. Vaším nadřízeným je generál Vandegrift.


1) Orlí pařáty


cíle:


- zničte první kolonu

- zničte druhou kolonu

- dobýt základnu


Nejdříve si vytipujte poloho pohybující se tankové kolony a vždy, když zastaví posílejte bombardéry. Až se vám podaří zničit oba konvoje, velitesltví vám pošle posily. S těmi se pomalu prostřílejte ke konečené základně, kterou zajměte.


2) Džungle nikoho


cíle:


- zničte pobřežní dělo

- zničte dělostřelectvo


Začínáte na pěkně blbé pozici, protože hned jak vyrazíte, začnou vás Japončíci odstřelovat. Já jsem nejprve prolomil přední linii a zničil pobřežní dělo uprostřed, protože mi dělalo největší škody. Pak sem se sebral a zaútočil postupně na obě pozice a zničil tamější děla.


3) V tísni : Hendersonovo letiště


cíle:


- ubraňte přistávací plochu


Nejdříve rozmístěte své jednotky, včetně děl a pěchoty. Posilte také předsunuté pozice a zajistěte jim krytí. Zezačátku vám pomůže pár spojeneckých jednotek, ale ty nemůžou takový nápor vydržet, proto dříve či později padnou. Držte letiště až do konce a nezapomeňte na útoky zezadu.


4) Krysa zahnaná do kouta


cíle:


- zachraňte zásobování

- eskortujte vozy do bezpečí


Nejdříve se se svými jednotkami přesuňte ke spojenecké základně, kde rozestavte obranu a odrazte útoky od obou možných přístupových cest. Po odražení útoku seberte své jednotky a vyčistěte si cestu. Hlavně pozor na nepřátelské bombardéry a že jich není málo. Mise končí dovezením aut do bezpečného místa na kopec.


5) Diverze


cíle:


- zajměte pobřežní děla

- zničte lodě v zátoce


Noční přepadová mise s rangery. Přesuňte se do zákopů a vyčistěte celé tyto pozice zákop po zákopu od japonských jednotek. Je tu pouze pěchota, takže to nebude problém. Pak pomalu postupujte k základně a cestou dejte pozor na snipery. Základnu nemusíte získat celou, stačí jen ta část, kde jsou děla. S těmi zničte lodě v zálivu.


6) Zátah na Guadalcanalu


cíle:


- získejte velitelství

- zničte děla

- zajměte sklad

- získejte přístav


Nejdříve se pomalu prostřílejte k prvnímu mostu a bombardéry vyčistěte pozice na kopci, kde jsou dalekonosná děla Japonců. Pak se přesuňte k prvnímu bodu, který získejte. Mezitím se vylodili spojenci a vyčistí pozice nad vámi, tím líp, to se hodí. Pomalu se přes obranu prostřílejte až ke skladišti. Tam nečekejte tuhý odpor, je chabě bráněn.


Posledním cílem je přístaviště. Na to již útočí v několika vlnách spojenci, ale bez vaší pomoci nemají šanci, takže je podpořte a Guadalcanal je váš.


C) Bitva v zálivu Leyte - Filipíny - 1944


Váš generál Krueger se chystá na rozhodující útok. Americké jednotky posíly a hlavně masová podpora letadel se ukázala jako klíčová.


1) Invazní podpora


cíle:


- najít a zničit děla

- obsadit obě velitelství


Nemáte nic, ale za chíli přioetí průzkumný letoun, který vám pomůže najít děla. Koho nebaví letadlo navigovat, tak děla jsou mezi oběma body za pytlemi s pískem. Na děla pošlete bombardéry a je po starostech. Pak se na pláži vylodí vaše jednotky, se kterými se probijte nejdříve k bodu vlevo, protože na ten pravý bod útočí spojenci.


Po získání prvního bodu se vypravte na ten druhý, protože spojenecké síly nebou tak silné, aby vám pomohli v boji. Po získání druhého bodu mise končí.


2) Zuby a nehty


cíle:


- zničte dělostřelectvo

- zajměte velitelství


Vaše jednotky jsou rozděleny na dvě skupiny. Ta vpravo má za úkol udržet vaše pozice za každou cenu, takže ji nenechte padnout. Ta druhá je pěchotní. Nejdříve postupujte se snipery a čistěte si cestu pro pěchotu až k vesnici. Tam vás čeká tvrdá obrana a po jejím zničení ještě tvrdší protiútok, takže si nezničte děla, ale zajměte je.


Pak se pomalu přesuňte k vesnici s velitelstvím a děly podpořte útok. Z pravé pozice nemusíte ani vyjíždět.


3) Krvavá laguna


cíle:


- získejte přístav

- zničte zátaras na cestě

- zničte lodě


Začínáte na úzké pláži, tak se co nejdříve prostřílejte k zátarasu a zajistěte si tak posily. Pak za podpory lodí zaútočte na tvrdou linii u přístavu. Pokud se vám ji povede prorazit, máte vyhráno, protože většina jednotek nepřítele je právě tady.


4) Petersonův útok


cíle:


- získejte vesnici


Nejdříve si trochu zakopejte vaši pozici a připravte se na útok. Přebytečné tanky, nebo alespoň ty, které lze odvelet pošlete na pomoc spojencům vpravo. Po odražení útoku se vrhněte na první stanoviště. To získejte a můžete podporovat vás útok.


Posledním cílem je vesnice, kterou stačí obklíčít z obou stran a postupnými útoky ji dobýt.


5) Náhlá smrt v prodloužení


cíle:


- ubraňte pozice

- zničte děla


Nejdříve se připravte na protiútok. Rozestavte svá děla a posilte předsunuté hlídky. Odrážejte nepřítele tak dlouho, dokud nepřijde zpráva, že máte zničit děla. Ty jsou na severu a najdete je snadno. Mezi stanovištěmi najdete tři pozice po čtyřech kanonech, takže je stačí trochu vypálit.


6) Bitva o Leyete


cíle:


- získejte letiště

- získejte severní pozici

- zničte děla

- získejte město


Začínáte s pár jednotkami, tak se stáhněte, protože před vámi jsou zákopy a u nich miny, takže je nutné je vyčistit. Až se vám to podaří,tak vybombardujte pahorek vlevo, kde je pobřežní dělo a spousta ostatních věcí. Podpořte vás útok na tuto pozici a až v nejbližším okolí nikdo nezbyde, začnou jezdit spojenci, kteří vám pomůžou prorazit linie.


Dobytí města je docela obtížné, protože posily jsou daleko, ale co se dá dělat. Zničte opevnění a sami se zde zakopejte. Pak se vydejte na malé velitelství na severu, kde je pár obránců.


Posledním cílem je letiště. Tam se musíte postupně přes obranu děl prostřílet a tím vyhnat Japonce z tohoto ostrova.


D) Bitva o Ruhr - Německo 1945


Poslední zbytky německých jednotkem v Porúří se snaží bránit přechod přes Rýn. Spojenecká ofenziva je ovšem velká a těžko ji někdo mlže zadržet. V poslední spojenecké operaci vám bude velet generál Patton.


1) Boj o kótu


cíle:


- udržte linii

- odstraňte miny


Nejdříve se svými vojáky obsaďte kopec a snažte se držet všechny tři vaše pozice. Není to lehké, ale snažte se, abyste alespoň jednu ubránili. Na kopci jsou kulomety, takže není větší problém ho držet. Nakonec přijedou ženistě, se kterými musíte odminovat cestu, aby mohli projet vaše tanky.


2) Zúčtování na mostě


cíle:


- udržte město


Nejdříve seberte své jednotky a pomozte spojenecům město udržet. Není to lehké, ale jde to. Jen si dejte pozor na útoky z okolních pozic a pokud se vám povede některou z nich získat, pak obdržíte posily.


3) Jehla v kupce sena


cíle:


- najděte důstojníka

- vraťte se


Nejdříve si ke své pozici povolejte posily, budou se hodit. Pak postupujte přes prostřední most a se sniperem v krytí prolezte všechny možné body s možným výskytem sestřeleného důstojníka. Já ho měl u pole vlevo. Nakonec se s ním vraťte zpět k původní pozici.


4) Železniční válka


cíle:


- získejte stanici

- získejte a udržte město


Nejdříve se pokuste prorazit na východ a zabezpečit si tak poměrně volnou cestu ke stanici. Tu obsaďte a získáte tak další posily. Nakonec proveďte výpad na město a obsaďte ho. Pozor na dobře rozmístěná německá děla  a také na pěchotu v budovách. Nakonec odrazte nepřátelský útok.


5) Běsnění ve vzduchu


cíle:


- zajměte a udržte město


Nejdříve si počkejte na tři výsadky rangerů a zaútočte na město za tři stran. Mně zbyly dvě úderné skupiny. Po zajištění města obdržíte posily a ještě se budete muset ubránit několika vlnám útoků.


6) Ztráty a nálezy


cíle:


- zajistěte konvoj


Nejdříve se svojí skupinou prorazte do vesnice a zajistěte konvoj. Ta je silně a navíc děla na kopci vám budou znepříjemňovat život, takže pozor. Pak konvoj stáhněte k vaší pozici a zaútočte na druhou vesničku, kde je pár vojáků. Tam pak dovezte i konvoj.


7) Bitva v Ruhrské kapse


cíle:


- ubraňte most

- zajměte velitelství

- zaútočte na severovýchod

- prolomte obklíčení


Nedříve v opravdu velkém městě a tvrdém boji ubraňte most, který chce nepřítel získat, to nesmíte dovolit. Pak obsaďte obě nepřátelská velitelství nepřítele. Jedno jsem získal tanky, druhé pomocí výsadkářů. Jakmile se vám to povede, získáte posily a hlavně začnou útočit bristké jednotky, aby vám pomohli v útoku.


Pomozte jim proto alespoň s letadly prolomit opevnění nepřítele. Poslední zbytky nepřátelských jednotek jsou na jihu, stačí je obklíčit a zničit.


II) Německo


A) Pomsta na Marně - Francie - 1940


Německé síly se chystají zaútočit na Francii a stylem bleskové války ji rychle získat. Francouzi ani nestihli zorganizovat odpor a jejich pokusy a odražení nepřítele skončili neúspěšně. Bude vám velet generál Guaderian.


1) Ve spárech


cíle:


- zničte pěchotu

- získejte první město

- získejte druhé město

- obsaďte veliteství


První mise a hned jste nasazeni proti Francouzům. Vyčistěte první pozici od pěchoty, nepřítel nemá šanci vás zastavit. Pokračujte k první pozici a vyčkejte, až přiletí vaše bombardéry a zbaví vás nepřátelských tanků. Obsaďte město a pokračujte do druhého, které také vyčistěte od odporu.


2) Nebezpečné kroky


cíle:


- zničte tři zátary

- získejte město


Nejdříve se vydejte zničit první zátaras, který vám stojí v cestě. Pak se postupně probojujte k dalšímu a nakonec i k poslední zátarasu. U všech na vás čeká pár vojáků a občas i nějaký tank.


Nakonec zaútočte na město, stačí to vzít na kopec vpravo a pak zaútočit na město. Vyhnete se tak celé obranné linii.


3) Džentlmentská sázka


cíle:


- obsaďte stanici


Začínáte vpravo, vaši spojenci vlevo. Postupně se probojujte až ke stanici, kde se snažte být o něco rychleji, než spojenci. Jde přece o sázku!


4) Vynucené vystěhování


cíle:


- obsaďte veliteství


Další z lehkých misí na froncouzské půdě. Stačí nejdříve se probojovat k mlýnu a zajmout tak pozici nepřítele, ze které se hrnou posily. Nakonec zaútočte s vašimi jednotkami na město a dobyjte ho.


5) Rychlá spravedlnost


cíle:


- obsaďte jeden ze tří mostů

- získejte město


Nejdříve se vrhněte na pozici na severovýchodě, kde je jeden nepřátelský tábor. Ten zajměte pro své účely a vydejte se k jednomu z mostu. Je úplně jedno, na který zaútočíte, protože víceméně poškodíte obranu i těch druhých dvou.


Rozhodně využívejte pomoci spojeneckých vojsk, které vám pomohou prorazit obranu. Nakonec vyčistěte celé město.


B) Tobrúcké krysy


Válka v severní Africe začíná být dost tvrdá. Britové se snaží ovládnout německá území a naopak. Navíc se k Němcům připojují italské jednotky a pomáhájí tak s vytlačením britských sil. Vaším nadřízeným bude maršál Rommel.


1) Kdo šetří má za tři


cíle:


- pomoc spojencům s obranou

- eskortovat děla


Nejdříve se prostřílejte skrz malou vesnici ke spojeneckým silám a pomozte jim s obranou. Pak dostanete pod velení děla, která stačí odvézt na určenou pozici.


2) Pouštní barakuda


cíle:


- obsaďte radiostanici

- zničte skladiště


Další z mála nočních misí, vylodíte se na pláži a pokračujte k prvnímu stanovišti. Postřílejte hlídku a hlavně psy, kteří vás odhalí. Pak se dejte k radiostanici, kterou ovládněte a následně osvoboďte zajatce v táboře vpravo.


Pokračujte přes kopec k městu, kde je u jednoho domů důstojník. Stačí ho zabít a máte snipera, který vám velice rád v boji pomůže. Nakonec zničte skladiště. Rozstřílejte třeba místní nádrže a výbuch se postará o zbytek.


3) Drahocenná předehra


cíle:


- získejte město

- obsaďte děla


Nejdříve prorazte pod palbou děl do vesnice, kde je poměrně slabý odpor a zakopejte zde své jednotky. Děla jsou za mostem, ale jsou skvěle bráněna, proto jediná možná cesta je vyhodit sem pár parašutistů a ti se postarají a místní odpor.


4) Vykuřování


cíle:


- obsaďte silnici

- obsaďte ves

- obsaďte průsmyk


Poměrně těžká mise, pokud na začátku ztratíte moc jednotek. První zátaras je sranda, stačí se trochu krýt a nepřítel nemá šan